Meie Elukestva õppe programmi Leonardo da Vinci projekt "Giving Breath to Buildings" on taas ühe kohtumise võrra rikkamaks saanud. Sedapuhku oli kohtumispaigaks Eesti, 13.-17. mail võõrustasime 10 türklast ja 11 itaallast. Meie eesmärgiks oli külalistele tutvustada Eesti loodusehitust ning võimaldada seda kõike ka praktikas proovida. Kogu kohtumise õnnestumisele aitas suuresti kaasa ilus ilm ja kaunis kevadine Eestimaa loodus.

Kohtumise esimese poole veetsime Esna mõisas ja selle lähistel Siniorus. Iga partner sai võimaluse teha ettekande sellest, mis on toimunud pärast viimast kohtumist Itaalias. Meie tutvustasime natuke Esna mõisa ja Siniorut ning kirjeldasime koolitusi, mida loodusehituse vallas läbi oleme viinud. Türgi partner - Adiyamani Ülikooli tehnoloogia fakulteet - demonstreeris vanu ja uusi taastuvenergia lahendusi. Itaalia partner Istituto d'Istruzione Superiore "Orazio Notarangelo-Giuseppe Rosati" näitas äriplaani kavandit. Nimelt on projekti üheks eesmärgiks äriplaani koostamine ettevõttele, kes ühendab oma tegevuses loodusehituse ja taastuvenergia.

Kahel päeval said partnerid proovida praktilist loodusehitust. Krohvisime savi- ja lubikrohviga varemvalminud leivaahju ning lõime laastukatust. Kõik tegid tööd suure õhinaga ning tulemus jäi väga ilus!

Projektikohtumine hõlmas ka mõningaid ringsõite. Käisime vaatamas põhu- ja saviehitisi Koordi külas Sven Aluste juures, kes viis partneritele läbi ka väikese praktilise savivärvide töötoa. Tallinnas külastasime Eesti Vabaõhumuuseumi, kus partnerid said tutvuda Eesti ajaloolise ehitusega. Ning loomulikult sai palju ringi jalutatud Tallinna vanalinnas.

Projekti jooksul on tulemas veel üks kohtumine Türgis. Selleks ajaks peab lõplikult valmis saama äriplaan ning ka projektiblogi. Blogi on juba tasapisi elu sisse saamas, nii et edaspidi leiab projekti värskeimat infot sealt.

Vaata pilte GALERIIST!

Teksti sisu eest vastutab avaldaja isiklikult, Euroopa Komisjon ei ole vastutav selle sisu kasutamisest tulenevate tagajärgede eest.