Eelmise aasta lõpus valmis meil korteriviimistluse täislahendus Kalamajas, Salme tänaval. Tegemist on muinsuskaitsealuse hoonega ning nagu sellisele väärikale hoonele kohane, kasutasime ka sisetöödes traditsioonilist ja looduslähedast lahendust.

Need restaureeriva lähenemisega ehitustööd algasid ettevaatlikult lammutamisega, eemaldades erinevate ajastute kihid seintelt ja lagedelt. Vana põrandalaua võtsime lahti nii tervelt kui võimalik, eesmärgiks säilitada autentne vana laudpõrand.

Kuna ehitasime kahest väiksemast korterist kokku ühe suure, ligi 100 m2 suuruse korteri, siis vältimatu oli planeeringu muutus. See omakorda tingis vaheseinte nihutamise ning vahelae toestamise, mida tegime vana palki ja tala kasutades.

Põrandad ning vaheseinad soojustasime tselluvillaga, välisseinad 45 mm paksuse rooplaadiga. Kõik siseseinad ja laed katsime krohvimiseks hõreda pilliroomatiga.

Vanad siseuksed restaureerisime, kasutades viimistluseks heledatoonilist looduslikku õlivaha. Põrandalaudadelt eemaldasime vanad õlivärvi kihid ning lauad lihvisime käsilihvijaga, mis säilitas vanale lauale omase lainelise pinna. Kolm tuba katsime aga uue põrandalauaga.

Ajastutruule siseviimistlusele rõhudes krohvisime seinad ja laed lubikrohviga, taastades algupärased peegelvõlvid. Tubade värvivalikuks sai kaseiinvärv ehk kohupiimavärv, duširuumis ning tualetis lubiliimvärv. Lubikrohvile saab kenasti paigaldada ka tapeeti, nii said mitme toa seinad tapetseeritud. Duširuumis kasutasime ka tadelakt viimistlust.

2014. aasta jõuludeks valminud ehitustööd lõppesid sisustuse valmistamisega SINCE design'i poolt, kes tootis eritellimusena valamukapi, riiulid ning vanast piirdeliistust peeglid.

Pilte tehtud töödest saab vaadata GALERIIST!