Meie tadelaktiteemaline Erasmus+ koostööprojekt "Developing methods of teaching tadelakt and natural building and creating wider opportunities for adults to learn it" on täies hoos ning mai alguses käisime nädal aega Hispaanias projektikohtumisel.

Pärast novembrikuist projektikohtumist Portugalis 2014. aastal jäi Hispaania ja Eesti partneri ülesandeks kirjutada valmis osa tadelakti juhendist. Eesmärk oli järgmiseks kohtumiseks saada valmis juhendi olulisemate peatükkide ingliskeelne mustand, et neid koos läbi arutada.

Uue aasta alguses toimus projektis vormiline partnerivahetus, kus Hispaania partneri Embarro Iberica asemel sai partneriks ettevõte Alen y Calche. Sisulist muudatust ei toimunud, kuna mõlemas ettevõttes on tegevad samad inimesed.

Meie Hispaania partner võõrustas meid mai alguses Valencia lähistel. Praktilised tegevused toimusid koostöös kohaliku loodusehituse ettevõttega Okambuva. Tutvustasime neile oma tegemisi ning käisime vaatamas Okambuva tehtud töid. Partnerite koostööna viisime läbi kolmepäevase tadelakti töötoa, kus vahetasime kogemusi erineva kujuga pindade tadelaktiga katmises ning jagasime oma oskusi Okambuva liikmetele. Tadelakt sai kantud nii kumeratele seintele, suurtele ümaratele vaasidele-kaussidele kui ka ühele valamule.

Teoreetilise poole pealt töötasime läbi tadelakti juhendi mustandi ning arutelude käigus jõudsime otsusele, kuidas sellega edasi minna. Eesmärgiks on enne järgmist projektikohtumist saada ingliskeelne juhend lõplikult valmis ning anda see testimiseks neile Portugali partneri liikmetele, kes pole tadelaktiga kordagi kokku puutunud. Nii saame teada, kas juhend toimib, kui selle kasutaja ei tea tadelaktist eelnevalt mitte midagi.

Projektikohtumise vabadel hetkedel korraldasime võistlusi lauatennises, lauajalgpallis ja piljardis, nautisime värskeid apelsine ja võrratut hispaania kööki. Ühtlasi jõudsime korraks ka Vahemere äärde, saime teha ringkäigu Saguntos ja Valencias ning paadisõidu Albufera looduspargis. Meie tegemisi soosis soe ja päikseline ilm. Kohtumine oli meeldejääv ning tulemusrikas!

Vaata kohtumise pilte GALERIIST!

See artikkel väljendab ainult autori vaateid, ei SA Archimedes ega Euroopa Komisjon vastuta selles sisalduva informatsiooni ega selle kasutamise eest.