2016. ja 2017. aasta suvekuudel korraldasime kaks saviehituse meistrikursust Viljandimaal. Koolitused käsitlesid toorsaviehituse üldiseid põhimõtteid, cob tehnikaid ning Rumfordi kamina ja pitsa-leivaahju ehitamist.
2017. aasta juunis toimus kolm päeva kestnud pitsaahju ehitamise koolitus. Õpiti ehitama cob tehnikas (savi, liiv, põhk) käsitööna valmivat pitsa- ja leivaahju. 
Looduslikest materjalidest ahi annab küpsetistele ainulaadse maitse, sest ahi annab soojust edasi õhu soojuse, põranda kontakti ja seinadesse akumuleerunud soojuskiirguse kaudu. Lisaks juhivad ahju hingavad seinad küpsetisest tuleva niiskuse läbi seina ja vajadusel hoiavad niiskust.

2016. aasta augustikuus toimus kahe- ja poolepäevane Rumfordi kamina ehitamise meistrikursus. Koolitusel õpiti ehitama savi-liiva ja cob tehnikas (savi, liiv, põhk) valmivat Rumfordi kaminat.
See on kujult kõrge, õhuke ja väga hea tõmbega kamin, millel on maksimaalne soojuse peegeldamise võime. Savisegusid kasutades saab kaminale anda ümaraid vorme ning sellega saab hakkama ka suuremat kogemust omamata. Toorsavi kasutamise eeliseks on ka küttekolde kiire ja ühtlane soojenemine, pikaldane soojuse tagastus ja 100% looduslik päritolu.

Õppepäevade jooksul valminud tuleasemed ehitati välikööki, samuti koolituste käigus rajatud maakivimüüridele. Kõiki küttekoldeid ühendab ühine korsten. Savist ehitatud tuleasemed moodustavad välipliidi ning suitsuahju kõrval kena ühise terviku.


Koolitusi juhendas meie hea koostööpartner Jaanus Viese, kelle õppemetoodikate hulgast võib leida nii vanu kui ka uusi saviehitustehnikaid, samuti kaasaegseid pottsepatarkusi.