SISE- JA VÄLISUSTE RESTAUREERIMINE

Restaureerime traditsioonilisi töövõtteid ja materjale kasutades vanu puituksi, nii sise- kui ka välisuksi. Puhastame mehaaniliselt vana värviga kaetud pinna puhta puiduni ja teostame vajalikud puiduparandused, kasutades vana tiheda süüga kvaliteetset puitu. Taastame vanad lingid, lukusüdamikud, hinged, käepidemed jm metalldetailid, vajadusel kasutame originaalile sarnast koopiafurnituuri. Kulunud lävepaku asendame tugeva puiduga (tamm, saar). Samuti restaureerime vanu või valmistame uusi sepistatud varikatused. Meil on müügil palju vanu uksi, mille leiad lehelt vanamaterjal!


AKENDE RESTAUREERIMINE

Vanade puitakende restaureerimisel eemaldame vanad värvikihid ning teostame vajalikud puiduparandused, kasutades vana tiheda süüga kvaliteetset puitu. Taastame vanad hinged, kremoonid ja haagid, vajadusel kasutame originaalile sarnast koopiafurnituuri. Klaasimisel kasutame linaõlikitti ja viimistlemisel traditsioonilist linaõlivärvi. Meil on müügil erinevaid vanu aknaid, mida leiad lehelt vanamaterjal!


PÕRANDATE RESTAUREERIMINE

Korrastame vanu puitpõrandaid, kasutades traditsioonilisi töövõtteid ja materjale. Eemaldame vanad värvikihid ja teostame puiduparandused. Puuduolevad põrandalauad asendame sarnastega. Teostame jäme- ja peenlihvi ning viimistleme pinnad naturaalse õli või õlivahaga. Vana puitpõrand on väga omanäoline ning väärib kindlasti taastamist! Oleme varunud erinevaid põrandalaudu ka müügiks, neid leiad lehelt vanamaterjal!


TREPPIDE RESTAUREERIMINE

Vanade eestiaegsete puittreppide restaureerimine toimub sarnaselt puitpõrandate restaureerimisega. Oleme restaureerinud mitmeid Lenderi tüüpi hoone trepikodade treppe ning paigaldanud lammutustelt päästetud puittreppe uusehitistesse ja renoveeritavatesse korteritesse. Aastakümneid vana puittrepp, mis on maitsekalt viimistletud, loob õdusa miljöö ja väärtustab interjööri. Eritellimusel valmistame ka koopiatreppe vanade treppide eeskujul. Pakume väärispuidust (tamm, saar) lahendusi. Müügis olevate treppidega saad tutvuda lehel vanamaterjal!


KIVIMÜÜRIDE RESTAUREERIMINE JA KONSERVEERIMINE

Restaureerime ehk taastame vana paekivi-, telliskivi- ja maakivimüüri ajaloolise ilme. Konserveerime ehk peatame lagunemise, parandame ning kaitseme ilmastiku eest vanu ajaloolisi müüritisi. Meil on oskused kivimüüri parandamisel, ladumisel ja korrektsel vuukimisel, samuti näiteks kaarjate sillusvõlvide taastamisel. Müürimördina kasutame traditsioonilise lubimördi retseptil põhinevat segu, milles on hüdraulilised lisandid ja mis on valmistatud lubjapastast. Meie tootevalikus on olemas müürimört ehk lubikrohv!


TREPIKOJA REMONT

Renoveerime restaureerivas võtmes vanade hoonete trepikodasid, olgu see siis puit- või kivitrepikoda. Eestiaegsete elumajade trepikodade algne viimistlus oli uhke, patt oleks see kõik ühtlase ja igava värvitooni alla peita. Põrandate kahhelplaadid või laudpõrandad, puit- ja paekivitrepid, tahveluksed, trafarettmaalingud, bordüürid ja dekoratiivlaudis, trepikäsipuud ning eestiaegsed postkastid - kõik need materjalid ja detailid annavad interjöörile ajastupärase atmosfääri. Remonttöödel kasutame autentseid ja sobivaid materjale - linaõlivärvid, lubikrohvid, lubi- ja kriitvärvid. Maitsekalt ja ajastutruult renoveeritud trepikoda tõstab kindlasti korterite väärtust.


MUINSUSKAITSE ERITINGIMUSED

Koostame kinnismälestistele või muinsuskaitsealal asuvatele hoonetele muinsuskaitse eritingimusi.