Tadelakt on traditsiooniline Maroko krohvimistehnika, mille tulemusena valmib vetthülgav pind. Kuigi tadelakti kui krohvimistehnika sünnikodu on Maroko linna Marrakechi lähiümbrus, siis tadelakti tehnikaks sobivaid krohvisegusid toodetakse tänapäeval peaasjalikult just väljaspool Aafrikat.

Tadelakt materjalina on algupäraselt pärit Marrakechi ümbrusest, kus leidub suure savi ja räni sisaldusega lubjakivi maapinna lähedastes kihtides. Selle põletamisel saadakse hüdraulilist lupja, mis kohaliku maapinnaga (liivad, savid, merekarbid jms) läbisegades kokku moodustab kohaliku Marrakechi tadelakt krohvisegu. Traditisooniliste tootmismeetodite tõttu sisaldab see krohvisegu hulganisti üle- ja alapõlenud ehk halvasti põletatud lupja ning sageli suvalises koguses täiteaineid. See asjaolu muudab Maroko kohaliku krohvisegu kvaliteedi ebaühtlaseks ning tadelakti tehnika kasutamise oluliselt keerukamaks. Kui veel 7 aastat tagasi (pärast seda, kui olime tadelaktiga tutvumas käinud Marokos kohapeal) kasutasime meiegi aktiivselt Marrakechist pärit krohvisegu, siis just eeltoodud põhjuseid silmas pidades asusime välja töötama eestimaistel materjalidel põhinevat tadelakt krohvisegu. 

 
Aastatepikkuse katsetamise tulemusena oleme tänaseks saavutanud veekindla pinnaviimistluse jaoks väga hea krohvisegu. Eestis loodusliku hüdraulilise lubisideaine puudumise tõttu tuleb meie krohvisegusse sideaine Itaaliast ja Prantsusmaalt, see on ka ainus välismaine komponent eestimaises tadelakti krohvisegus.  Kui meie esialgne segu oli beežika värvusega, siis viimase kuu jooksul oleme välja töötanud uue valge segu, mida on lihtsam toonida mineraalsete värvimuldadega. Meie tadelakt krohvisegu pinnalekandmiseks tuleb kasutada samasugust tehnikat, nagu muude tadelakt segude puhul. Tulemuseks on vetthülgav pinnaviimistlus, millega saab katta niiskete ruumide seinasid, dušinurkasid, vanne ja valamuid, riiuleid, erinevaid veekindlaid anumaid ja koguni kuumaks minevaid pindasid.

Meil on käimas Erasmus+ projekt "Developing methods of teaching tadelakt and natural building and creating wider opportunities for adults to learn it" (Tadelakti õpetamismeetodite arendamine), mille käigus valmib põhjalik juhend tadelakt tehnikast. Sellest juhendist saab iseehitajast tadelakti-huviline samm-sammulise kirjelduse, kuidas krohvisegu pinnale kanda ja viimistleda.

Peatselt on tulekul ka tadelakti-teemalised koolitused, kus muuhulgas jagavad meie meistrid Kermo ja Taavi Erasmus+ õpirände projekti "Loodusliku viimistluse täiendkoolitused" kogemusi. 

Tadelakti puhul on kõige olulisem teada, et tegu ei ole mitte niivõrd materjali kuivõrd tehnikaga. Tadelakt krohvisegusid on väga erinevaid, kuid õige tehnika abil on võimalik kõigist neist saada ilus ja särav vetthülgav pind.