Sel päikselisel nädalavahetusel, 21. ja 22. mail osalesime Kalamaja päevadel. Esitlesime oma uut talvise meistrikursuse käigus valminud vahvärk varjualust, mille autoriks koolitaja Tarmo Tammekivi Rahvusliku Ehituse Seltsist. Tänud sulle, Tarmo!

Meie vahvärk varjualus sai laupäeval Lõuna-Eesti puitkatuste meistrite Amain Ehitus OÜ abiga kauni laastukatuse. Katusel käisid talgute korras laastu löömas mitmed laadalised - Kermo, Gerda, Fred, Peeter, Triin, Janek, ... kes neid kõiki kokku lugedagi jõudis. Õpetajateks oma ala parimad meistrid Ain Siska juhendamisel. Tänud sulle, Ain!

Väljanäitusel olid krohvinäidised, krohvi- ja värvisegud, vanamaterjal, taaskasutusdisaini tooted, savi- ja plankkonstruktsioonide läbilõiked, hulga pildimaterjali tehtud töödest. Värvisime linaõlivärvidega vanamaterjalist valmistatud lapsevoodit, mudilased said siluhöövliga laastu lükata ja loomulikult jagasime hulga renoveerimisnõuandeid.

Pühapäeval jagasime teadmisi looduslikest krohvidest ja värvidest. Osalejate kätetööna valmisid näidised savi-, liiva- ja paberkrohvist ning näha sai ka kohupiimavärvi valmistamist ja proovida värvimist.

Huvilisi oli palju, õhkkond meeldiv ja ilm ilus. Selleks korraks on meie vahvärk varjualus lahti võetud ning jääme ootama järgmist vahvat üritust, kus see taas kokku panna.

Meile meeldis, omade keskel on hea!