JOOGATUBA KASSISABAS

Meie poolt renoveeritud fassaadiga Loode 14 maja Kassisabas sai ka ühe kauni loodusliku viimistlusega keldrikorteri, milles nüüdseks tegutseb joogatuba. Tegemist on 58 m2 suuruse stuudio-ateljee pinnaga, mille täielikult renoveerisime.

NOORE PERE KODU KADRIORUS

Hiljuti valmis Kadriorus Vesivärava tänaval Lenderi tüüpi hoones põnevate öko- ja taaskasutuslahendustega korter. Selles korteris leidsid rakendust peaaegu kõik meie tegevusvaldkonnad: looduslik siseviimistlus, akende ja uste restaureerimine, vanamaterjali taaskasutus. Töid alustasime 2011. aasta sügisel ja seda jagus paljudeks kuudeks.

ÕPPEVISIIT SAKSAMAALE

Veebruarikuu alguses tervet Euroopat tabanud külmalaine ajal külastasin Saksamaa kaguosa liidumaad Saksimaad (saksa k. Sachsen). Peatusin Leipzigi linnas ja külastasin selle lähiümbrust. Tegemist oli õppevisiidiga, mida toetas Euroopa elukestva õppe programm Grundtvig. Visiidi käigus külastasin Leipzigi külje all asuvat ajalooliste ehitusmaterjalide taaskasutuskeskust ning tutvusin piirkonnas tegutsevate ökoehitust ja restaureerimisteenust pakkuvate ettevõtetega.

TUBA MÕISAS

Meil oli suur rõõm ja veel suurem au teostada ehitustöid Järvamaa ühes mõnusas mõisas. See 18. sajandist pärit mõis, selle restaureerimisstiil ning lummav ümbritsev loodus meeldis meile kohe ja jäi meeldima kuni lõpuni. Seda kõike nautisime kuni eelmise aasta jõuludeni, kui saime valmis kapitaalse toaremondiga Esna külas, Esna mõisas, Esna jõe lätetel.

VANAMATERJALIST VARJUALUNE JA VÄLIKAMIN

Meie meistri juhendamisel valmis Veerenni miljööala Tallinna tüüpi maja hoovi taaskasutatud ehitusmaterjalist varjualune ja Rumfordi välikamin. Ehitusprotsessis lõid kaasa usinamad majaelanikud, kellele sedatüüpi taaskasutus ja ehituslahendused pakkusid paljuski avastamisrõõmu.

ÜLIÕPILASED DISAINIVAD EHITUSPRÜGIST SISEVIIMISTLUSELEMENTE

Lammutatavatest majadest vanamaterjali ja ehitusprahti koguv Säästvad Ehituslahendused paneb Kunstiakadeemia tudengid sellest prahist uusi viimistluselemente kujundama.

Mis ühele prügi, on teisele innovaatiline idee, millega uut väärtust luua. Just selle põhimõtte järgi tegutseb osaühing Säästvad Ehituslahendused.

KALAMAJA PÄEVAD

Sel päikselisel nädalavahetusel, 21. ja 22. mail osalesime Kalamaja päevadel. Esitlesime oma uut talvise meistrikursuse käigus valminud vahvärk varjualust, mille autoriks koolitaja Tarmo Tammekivi Rahvusliku Ehituse Seltsist. Tänud sulle, Tarmo!

VIIMISTLUS KALAMAJA SÜDAMES

Meil on jagamata meeldiv kogemus eelmise aasta sügisest. Kalamaja südames Tööstuse tänaval teostasime korteri täieliku renoveerimise - "musta karbi" staadiumist kuni lõppviimistluseni. Kuna objekt meile meeldis - nii töö, tulemus kui ka tore pererahvas - ning kasutatud sai nii mõndagi uut lahendust, siis otsustasime siinkohal valminust rohkem kirjutada.

HINGEGA ASJAD JA EHITISED

Tallinnas tegutseb põnev töökoda, kus on võimalik õppida uusi töövõtteid ning teha tutvust looduslikest materjalidest ehitusmaterjalidega.

Säästvad Ehituslahendused OÜ on alates 2007. aastast tegelenud viimistlustöödega, kasutades looduslikke ja traditsioonilisi ehitusmaterjale. Levinumateks töödeks on olnud krohvimised ja värvimised, eksootilised ja dekoratiivsed pinnaviimistlused, looduslike materjalidega soojustamised, põhu- ja saviehitus, restaureerimine ning palju muud.