Juunikuu algas meie jaoks eriti huvitavalt. Esimese nädalavahetuse, 4.-5. juuni veetsime Soomes, kus hea koostööpartneri The Natural Building Company juures viisime seoses Nordplusi projektiga "Experiences of Sustainable Building" läbi looduslikke krohve käsitleva meistrikursuse ning tutvusime ettevõtte poolt teostatavate objektidega. Kahel pikal koolituspäeval õpetasime põhjalikult tundma lubi- ja savikrohve, käsitlust leidsid nii täite- kui ka viimistluskihid, erinevad krohvimistehnikad ja veekindel krohvimistehnika tadelakt. Seda kõike nii praktikas kui ka teoorias.

Koolitus oli üles ehitatud meie enda dekoratiivsetele krohvisegudele: punane ja pruun savikrohv kanepiluu lisandiga, lubikrohv kanepiluu lisandiga, liivakrohv, paberkrohv, tadelakt krohvisegu.

Koolitusest võttis osa 16 osalejat, enamasti professionaalsed ehitajad ja iseehitajad. Praktilist osa viisime läbi Natural Building Company poolt püstitatud näidispõhumajas, kus seinad viimistlesime erinevate krohvisegudega. Tadelakti praktiseerisime näidistahvlitele ja näidismaja seinale.

Oli see vast meeldiv nädalavahetus. Tore, et põhjanaabrite juures areneb loodusehituse teema sama jõudsalt kui meil ja kõik ökoehituse huvilised sama mõnusad on. Läbiviidud koolitus oli väga produktiivseks alguseks tõhusale koostööle. Aitäh Natural Building Company - aitäh Paul, aitäh Charlie, aitäh Kasper!

Vaata pilte GALERIIST!