KOOLITUSED

e , 25 - r , 29 MEISTRI kool - SAVI ja SAVIKROHVID Paavli 5A, Tallinn

Koolitus - SAVI ja SAVIKROHVID


Sarja "MEISTRI kool" teine põhjalikum kursus keskendub savile kui pikkade traditsioonidega ehitusmaterjalile.  

Savi segatuna teiste looduslike materjalidega võimaldab kujundada meid ümbritsevat ruumi. Savisegudega saab ehitada seinu, põrandaid, lagesid, ahjusid, mööblit. Savist valmistatud krohvidega saab kaunistada tubasid aga ka tekitada head ruumikliimat. Savi tasakaalustab siseruumide niiskuse ja temperatuuri taset ning puhastab õhku. 

Kolmest osast koosnev koolitustsükkel keskendub eeskätt ruumide viimistlemisele savisegudega. Koolitusel saab osaleja peamised teadmised loodusliku savi omadustest ja savi kasutamise kogemuse savisegudes. Koolitusel keskendutatakse ruumide viimistlemisele ja kaunistamisele savikrohvidega, mida osalejad saavad kohepeal ise valmistada ja paigaldada.

Kursuse teemad on jaotatud märtsikuu kolme tööpäeva õhtule:
 • 25. märts. Kell 18-21. Loeng, sissejuhatus savimaailma, savi omadused ja testimine.
  Kursus algab loenguga, kus teeme sissejuhatuse savi kui traditsioonilise ehitusmaterjali maailma. Praktikas testime erinevaid savisid ja saviliivasid, segame neid looduslike materjalidega, vaatleme lähemalt nende omadusi ning segude kasutamisvõimalusi ehitamisel. Tutvustame peamisi väljakujunenud saviehitustehnikaid, savisegude koostisosade hankimist ja sobilikke tööriistu.

 • 27. märts. Kell 18-21. Krohvimatid, alus- , viimistlus- ja peenviimistluskrohvid, krohvimisvõtted ja eritehnikad
  Koolitusõhtu, mis keskendub krohvimisele. Valmistame kohapeal krohvi nii algkomponentidest - liivast, taimsest kiust ja savist -  kui ka tutvustame erinevaid valmis savikrohvisegusid. Testime sobivaid segusid ning vaatleme kiulisandite mõju krohvipindade tugevusele.
  Krohvimispraktikat alustame sobilike aluspindade ettevalmistusega, tutvustame pilliroomati ja -plaadi paigaldamist.  Harjutame levinumate tööriistadega savikrohvi pealekandmist, ühtlase pinna saavutamist ja erinevaid krohvimisvõtteid. Jagame nippe tugevamate ja pudisemiskindlate pindade saavutamiseks.

 • 29. märts. Kell 18-21. Peenviimistlus. Erinevad savikaunistuse tehnikad - scrafito, geomeetrilised maalingud, savisegude voolimine. 
  Teemaks krohvitud pindade peenhäälestus, lõppviimistlus ja loomingulisus. Harjutame õhukese peenviimistluse krohvikihi paigaldamist ja viimistlemist. Tutvustame toonimisi, lisandeid ja eritehnikaid.
  Valmistame scrafito tehnikas geomeetrilise maalingu, eri sügavusega pindade kaunistusi, spetsiaalsed krohvisegud voolimiseks. Tutvustame tööriistu ja šabloone savikaunistuste teostuseks.

Koolitajad:
Jaanus Viese, Looduskeskus OÜ & www.saviehitus.ee
Kermo Jürmann, Säästvad Ehituslahendused OÜ & MEISTRI

Lisainfo:
+372 56 665 425 Kermo
kermo@ehituslahendused.ee

Osalustasu:
Üks koolitusõhtu 42 €
Kolm koolitusõhtut 96 €
Osalustasu tuleb registreerimisel tasuda!

Asukoht:
Paavli 5A, Tallinn

aprill 2019

e , 08 - r , 12 MEISTRI kool - LOODUSVÄRVID Paavli 5A, Tallinn

Koolitus - Loodusvärvid


Sarja "MEISTRI kool" kolmas kursus keskendub värviuuringutele, ajaloolistele ja traditsioonilistele värvidele ning kaasaegsetele loodusvärvidele.

Kolmest osast koosnev koolitustsükkel annab põhjaliku ülevaate ruumide ja fassaadide viimistlemisest erinevate loodusvärvidega. Õpitakse tundma traditsioonilise ja looduslikke värve, nende positiivseid omadusi, loodusvärvide valmistamist ning erinevate tootjate värve. Kursus on praktilise suunitlusega, kus tutvustatakse värvimistehnikaid erinevatele aluspindadele, värvimiseks vajalikke tööriistu ja vahendeid. Osalejad saavad kohepeal ise värve valmistada ja paigaldada.

Kursuse teemad on jaotatud aprillikuu kolme tööpäeva õhtule:
 • 8. aprill. Kell 18-20. Loeng ja praktika. Ajaloolised värvid, värviuuringud.
  Kursus algab loenguga, kus esmalt antakse ülevaade ajaloolistest värvidest, nende kujunemisloost ja kasutamisest Eestis. Seejärel sisenetakse värviuuringute temaatikasse, mis võimaldab teada saada, milline oli hoone viimistluse või mõne detaili algupärane värvilahendus. Tutvustame erinevaid sondaaži meetodid ja praktiseerime ühte neist - värvikihtide mehhaaniline avamine. Katsetame saadud teadmisi ühe ajaloolise ukse peal. Lisaks leiab vastuse küsimus, mida peab sisaldama üks korrektne värvipass.

 • 10. aprill. Kell 18-21. Loeng ja praktika. Loodslikud värvid.
  Koolitusõhtu, mis keskendub Eestis toodetavatele loodusvärvidele. Koolitajaks on Tartus tegutseva ettevõtte Maalermeister omanik ja eestvedaja Kati Männik. Valmistame nii kohapeal algkomponentidest värve kui ka tutvustame erinevaid valmis värvisegusid. Käsitlust leiavad kaseiinvärvid, muldvärvid, lasuurvärvid, linaõlivärvid. Jagame praktilisi nippe kvaliteetse värvimistulemuse saavutamiseks ning šabloonide ja mustrirullide kasutamiseks.

 • 12. aprill. Kell 18-21. Lubi - ja savivärvid, toonitud krohvid.
  Kolmas koolitusõhtu keskendub lubi- ja savivärvidele. Lubivärvide puhul käsitletakse traditsioonilist lubivärvi, lubiliimvärvi ning struktuurset lubivärvi (tuntud ka kui pintselkrohv). Katsetatakse, kuidas pigmendi lisamisega on võimalik saavutada omapäraseid elavaid pindasid. Savivärvide osas tutvustatakse lisaks MEISTRI savivärvidele ka Saviukumaja toodangut. Kursusel osalejad saavad värvide kandmist varem ettevalmistatud seinapindadele praktiseerida. Toonitud krohvide osas käsitletakse nii lubi- kui savi peenviimistluskrohve. Levinumad toonid on juba varem valmis segatud ja saadaval valmistoodetena, lisaks katsetatakse iseseisvalt krohvide toonimist.

Koolitajad:
Kermo Jürmann, Säästvad Ehituslahendused OÜ & MEISTRI
Kati Männik, Maalermeister OÜ

Lisainfo:
+372 56 665 425 Kermo
kermo@ehituslahendused.ee

Osalustasu:
Üks koolitusõhtu 42 €
Kolm koolitusõhtut 96 €
Osalustasu tuleb registreerimisel tasuda!

Asukoht:
Paavli 5A, Tallinn

t , 23 - n , 25 MEISTRI kool - EKSKLUSIIVSED VIIMISTLUSED Paavli 5A, Tallinn

Koolitus - Eksklusiivsed viimistlused
Sarja "MEISTRI kool" viimane põhjalikum kursus keskendub erilistele, omapärastele ja vetthülgavatele pinnaviimistlustele.

Koolituse "Eksklusiivsed viimistlused" käigus tutvustame traditsioonilist Marokost pärit krohvimistehnikat tadelakt ning Itaaliast alguse saanud stucco lustrot ja lubi läikepahtlit.


Kursuse teemad on jaotatud aprillikuu kahe tööpäeva õhtule:

 • 23. aprill. Kell 18-21. Tadelakt - traditsiooniline Maroko krhvimistehnika.
  Tadelakt on traditsiooniline Maroko krohvimistehnika veekindlate pindade saamiseks.
  Õhtune praktilise koolituse käigus anname ülevaate tadelakti ajaloost ja kasutamispraktikast Eestis. Põgusale teoreetilisele osale järgneb mitmekülgne praktika aluspindade ettevalmistamisest krohvisegude toonimise, tadelakti poleerimise ja vahatamiseni.
  Krohvimistehnikat harjutame väikesel näidisplaadil, mille osaleja endaga koju kaasa saab. Juhendab Kermo Jürmann.

  Täpsustavat infot peagi ...

 • 25. aprill. Kell 18-21. Traditsioonilised Itaalia krohvimistehnikad - stucco lustro, lubi läikepahtel.
  Stucco lustro on Itaaliast päris krohvimistehnika, kus kasutatakse lubjapõhist peeneteralist krohvisegu. Erinevaid tehnikaid kasutades on võimalik lubi peenpahtlist valmistada nii struktuurseid kui ka eriti siledaid ja läikega niiskuskindlaid pindasid.  Koolituse käigus praktiseerime nii üht kui teist.
  Juhendab Helari Sirelpuu.

 •  

  Koolitajad:
  Kermo Jürmann, Säästvad Ehituslahendused OÜ & MEISTRI
  Helari Sirelpuu, Wuni OÜ

  Lisainfo:
  +372 56 665 425 Kermo
  kermo@ehituslahendused.ee


  Osalustasu
  :
  Üks koolitusõhtu 42 €
  Kaks koolitusõhtut 96 €
  Osalustasu tuleb registreerimisel tasuda!


  Asukoht
  :
  Paavli 5A, Tallinn

  Email again: