Aprilli alguses toimus esimene Elukestva õppe programmi Leonardo da Vinci projekti "Giving Breath To Buildings" partneritevaheline kohtumine. Kohtumispaigaks oli Türgi üks kiiremini arenevaid linnasid - Adiyaman - , kust on pärit üks projekti partneritest - Adiyamani Ülikooli tehnoloogia fakulteet. Kohal oli ka teine projekti partner Itaaliast - Istituto d'Istruzione Superiore "Orazio Notarangelo-Giuseppe Rosati".

Kohtumise eesmärgiks oli tutvuda Türgi partneri tegevusvaldkonnaga - päikeseküttesüsteemid, päikeseenergial töötavad autod ja muu taastuvenergeetika, lisaks kohalik ajalooline ja ökoloogiline ehitus. Näiteks näidati meile ülikoolis disainitud päikeseenergial töötavat autot ja väikebussi, kuigi neid sõitmas näha me kahjuks ei saanud. Tegemist on suhteliselt noore ülikooliga (asutatud 2006. aastal) ning nad on alles alustanud tehnoloogiaalase tegevusega.

Väga põnevaks osutus väljasõit Atatürk tammile, mis on maailmas suuruselt viies (169 m kõrge, 1,9 km lai, 8 turbiiniga ja võimsuseks 2400 MW) ja kus toodetakse 10% kogu Türgi elektrienergiast. Saime lähedalt vaadelda selle suure hüdroelektrijaama toimimist.

Meid viidi vaatama ka 3. sajandist pärit ajaloolist Cendere silda Rooma ajast ning erinevaid vanu koopaid (Palanli koobas, Pirini koopad), kus esimesed asustuse märgid on juba ajast 40 000 aastat e.m.a.

Vabal ajal tutvusime Adiyamani linna ja kohaliku eluga, meile korraldati erinevaid õhtuseid üritusi, kus saime lähemalt tutvuda projekti partneritega ja kohaliku kultuuriga. Türklased osutusid ääretult külalislahketeks ning projektikohtumine oli väga meeldejääv kogemus. Järgmine kohtumine toimub Eestis septembri lõpus, mil tutvustame partneritele säästva ehituse põhimõtteid ja õpetame neile praktilisi töövõtteid.

Vaata pilte GALERIIST!

Teksti sisu eest vastutab avaldaja isiklikult, Euroopa Komisjon ei ole vastutav selle sisu kasutamisest tulenevate tagajärgede eest.