2019. aasta suvekuude suurobjektiks osutus Tallinnas, Kalamaja südames asuv kortermaja Kopli 7. Meie restaureeriva lähenemisega tööde mahuks olid hoone lubikrohv fassaadid ja sokkel. Tööd valmisid Tallinna linna restaureerimistoetuse kaasabil.

Kopli 7 aadressil asuv korterelamu on ehitatud arhitekt Karl Burmani projekti järgi 1925. aastal ning algselt täitis see raudteelaste elamu funktsiooni. Tegemist on ainulaadse hoonege, millel on seitse eraldi sissepääsuga korterit. Sellise planeeringu ja arhitektuurse lahendusega hooneid ehitati omal ajal vähe ning säilinud on neist vaid üksikud. 

Fassaadide krohvimiseks ettevalmistused kulgesid vaevaliselt, kuna kahjustunud krohvikihtide 
avamine tõi päevavalgele hulganisti palkseinte puidukahjustusi. Puussepp-restauraatoritel oli konstruktsiooniparanduste läbiviimiseks töid nädalateks.

Arvestatavas mahus säilitasime vana heas korras algupärase aluskrohvi. Puitpindadele paigaldasime hõreda roomati ning uued aluskrohvi kihid. Fassaadipinnad armeerisime täies mahus ning krohvina kasutasime traditsioonilist MEISTRI lubikrohvi. Krohvipinnad värvisime Saaremaa tootja AS Limexi lubjapastast valmistaud lubivärviga, sokkel sai MEISTRI silikaatvärvi katte.

Tugeva panuse andsime ehisdetailide restaureerimisse. Taastasime kolmnurksed katteliistudega otsaviilude laudise, sepistatud varikatused ning umbes pooled akende piirdeliistud ja sokli-stardilauad. Puuduva osa asendasime originaaldetailide koopiatega. Puitdetailid viimistlesime linaõlvärvidega.