Meie poolt renoveeritud fassaadiga Loode 14 maja Kassisabas sai ka ühe kauni loodusliku viimistlusega keldrikorteri, milles nüüdseks tegutseb joogatuba. Tegemist on 58 m2 suuruse stuudio-ateljee pinnaga, mille täielikult renoveerisime.

Vahetult pärast eelmise suve suurt fassaaditööd hakkasime sama maja keldrikorrusele, endisesse majahoidja korterisse, ehitama stuudio-ateljeed. Nõukogude ajal oli keldrikorterit kasutatud kunsti- ja huviringide kohana.

Ehitustöödega tegelesime talvekuudel, mis on meie tubaste koolituste korraldamise hooajaks. Kohe alguses võtsime plaani, et renoveerimistööd kombineerime erinevate koolitustega. Korraldasime lubikrohvimise ja tadelakti meistrikursuse, millest võttis osa 16 huvilist. Lisaks toimus Tõnis Turmanni juhendamisel nädalane meistrikursus, mille jooksul ehitati vanadest pottidest ja savitellistest uus ahi.

Korteri kiviseinad krohvisime lubikrohviga ja värvisime lubiliimvärviga. Paigaldasime korterisse vesipõrandakütte ning põrandakattematerjalina kasutasime tammelauda. Aknalauad ja köögi töötasapinna taguse tegime tadelaktist. Kehvas seisus olnud aknad ja korteri välisukse restaureerisime traditsioonilisel viisil, teostades vajalikud puiduparandused ning kasutades viimistlemiseks kitti ja linaõlivärve.

Kööginurga ja riiulite ehitustöödel tegime koostööd vanadest ehitusmaterjalidest eritellimusmööblit valmistava ettevõttega Since Design. Eestiaegsete hoonete lammutusjääkidest, vanadest põrandalaudadest valmistati kööginurga töötasapind koos kapiustega. Samasse seina ehitati puidust pingi-riiuli süsteem. Kõik puitpinnad viimistleti naturaalse Osmo õlivahaga.

See oli üle pika aja üks tore renoveerimisprojekt, kus saime oma ideid jagada ja hiljem ka teostada. Sujuv koostöö joogaõpetajatest stuudio omanike Sigridi ja Ingaga tegi töö meeldivaks. Meie enda meistrite ja koolitatavate käte läbi sai joogastuudio seintesse salvestatud palju head energiat, mis kindlasti igasse joogahuvilisse joogaõpetuste kaudu edasi kandub.

Hubane joogatuba avati 1. septembril koos väikese kontserdiga. Grupitreeningud on alanud! Kuuldavasti kiidavad joogahuvilised nii õdusat atmosfääri kui ka joogaalaseid õpetusi. Lisainfot leiab aadressil www.joogatuba.ee.

Inga ja Sigridi tagasiside:

Niipea, kui astusime sisse sellesse mädanenud põrandalaudadega keldripunkrisse, oli meile kohe selge - see on õige koht, siia me tuleme ja loome oma joogapesa. Jäimegi põnevusega ehitustöid ootama. Kui meie omasime tulevasest joogastuudiost suurt pilti, siis ehitajad suutsid väga oskuslikult täiendada meie nägemust asjakohaste ja stiilsete detailide ning lahendustega. Loomulikult esines töö käigus ka väikseid möödarääkimisi, millises koostöös seda siis ette ei tuleks? Ent säästvate ehituslahendajate professionaalsust näitas see, et äärmiselt rahulikul ja konstruktiivsel moel jõuti üksmeelele.

Ilmselgelt on joogatoas tunda head energiat, mida väga paljud töökad käed ja avatud südamed siia ehitustööde käigus jätnud. Ja nüüd saame pea igapäevaselt tagasisidet, et inimesed tahavad siia tagasi tulla, siinsed seinad ja atmosfäär pakuvad joogapraktikatele kaitsvat tuge. Aitäh!

Vaata pilte GALERIIST!